Historie Medical Taping Conceptu

Na konci devadesátých let uvedl bývalý profesionálnín fotbalista Alfred Nijhuis (HSV Duisburg, Urawa Red Daimonds – Japan, Borusia Dortmund) terapeutickou metodu (Kinesio Taping) do Evropy. A to vše díky tomu, že si její výrazné účinky vyzkoušel na vlastním těle během své fotbalové kariéry v Japonsku.

Když se vrátil zpět do Holandska, zjistil, že zde je tato metoda ještě úplně neznámou. Společně s Gertem-Janem Otthoffem založil Alfred Nijhuis firmu Physio Tape BV (1998) s cílem seznámit Evropu s touto metodou.

V prvních letech se setkávali se spoustou skeptických reakcí, ale díky uspořádání mnoha kurzů a seminářů přesvědčilo lidi o její účinnosti. Od té chvíle se začala tato metoda těšit velikému ohlasu. To vedlo ke vzniku Medical Taping Conceptu tak, jak se s ním setkáváme dnes. K dnešnímu dni můžeme lékaře, fyzioterapeuty, sportovní maséry a kožní terapeuty v Holandsku, Německu a Belgii, kteří denodenně pracují s tímto konceptem počítat na stovky.

Medical Taping se rozvíjí plně dál(a určitě nadále také bude), protože během provozování jejich činnosti objevují naši instruktoři MTC stále nové techniky.tyto techniky jsou společně probírány a ostatními MTC instruktory testovány. Pokud se tyto techniky osvědčí jsou zařazovány do MTC konceptu výuky.

Také v oblasti sportu se tento koncept stále více prosazuje. Existují někter profesionální fotbalové kluby, které již poměrně dlouhou dobu s tejpingem pracují(např. NEC Nijmegen, Real Madrid, 1860 Mnichov, Borusia Dortmund atd.). Také v průběhu olympijských her v Aténách bylo vícero sportovců ošetřováno pomocí tapů. Velký rozmach tejpování pomocí MTC pak zaznamenaly olympijské hry v Pekingu.